Робота в IT змушує постійно тримати себе в тонусі і бути в курсі нових технологій, які розвиваються неймовірною швидкістю. Для цього потрібно постійно навчатися, і найкращим варіантом для цього є онлайн сервіси для навчання.

Udacity

Ідеальні курси для програмістів. Створені фахівцями провідних ІТ компаній світу. Курси короткі змістовні відео з безліччю опитувань і тестів. В кінці заняття є завдання, щоб перевірити наскільки ви засвоїли матеріал.

Coursera

Пропонує слухачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу. Coursera співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн.Кожен із навчальних курсів доступний на безкоштовній основі, але для тих, хто хоче отримати сертифікат із персональною верифікацією, від січня 2013 року передбачені платні ($30-40) сертифікати для окремих курсів. Протягом навчання студент повинен переглядати відеолекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання.

Codecademy

Codecademy — це інтерактивна онлайн-платформа з навчання 7 мовам програмування: Python, PHP, jQuery, JavaScipt, Ruby а також мови опису зовнішнього виду сторінки HTML та CSS.

Codeschool

Code School – це проект від Envy Labs, в рамках якого реалізовано вже близько 30 онлайн-курсів за різними технологіями і мов програмування. Процес навчання зводиться до перегляду відеороликів і повторення вивченого, при цьому всі вправи виконуються безпосередньо в браузері. Навчання досить сильно гейміфіціровано: для переходу до наступного рівня потрібно обов’язково виконати вправи з попереднього, причому за виконання вправ нараховуються очки, а на вашу публічну сторінку додаються значки (badges). Більшість курсів платні, але є і кілька безкоштовних.

Code Avengers

Code Avengers створений для тих людей, які бояться програмування, думаючи, що це нескінченно нудне і складне заняття. Тут ви можете вивчати HTML5, CSS3 і JavaScript і кожен з курсів ретельно розроблений, щоб по-справжньому захопити вас і зацікавити. В кінці кожного уроку вам пропонується невелика міні-гра, яка дозволяє застосувати свої знання на практиці.

Egghead

Чудові відеоуроки і туторіали по Front-end розробці. Розглянуто всі найсучісніші технології веб-програмування. Більшість курсів платні, але є доступні безкоштовні курси або деякі відео з курсу. Як стверджує автор, він ніколи не був задоволений існуючими реалізаціями сайтів з відео уроками. Тому головним його завданням стало застосування кращих практик для організації та подачі навчальних відео матеріалів в мережі.

Treehouse

Treehouse пропонує повний доступ до безкоштовної пробної версії бібліотеки курсу! Доступно понад 1,000s годин контенту з JavaScript, Python та IOS.

edX

Спільний проект Масачусетського технологічного та Гарвардського університетів. Кількість представлених іменитих вузів тут просто вражаюча. Більше 200 університетів зі всього світу виявили бажання співпрацювати з проектом і надають свої матеріали. Курси безкоштовні, але якщо захочете сертифікат – доведеться заплатити.

iTunes U

Платформа підійде для власників Apple-пристроїв. Список запропонованих дисциплін дуже великий, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні матеріали, де пояснюються деякі аспекти лекцій, або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.

Udemy

Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи, навіть, музика ну і звичайно ж можна знайти щось по програмуванню. Є як безкоштовні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентаціями та текстом. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проекти для корпоративного навчання.

Prometheus

«Prometheus» – громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України створюються та розміщаються курси на даній онлайн-платформі та надається безкоштовна можливість університетам, організаціям та провідним компаніям публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. Безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим в Україні.

Open2Study

Англомовна платформа, що містить курси на різноманітну тематику: від зміни клімату й астрономії до художньої фотографії та інформатики. Зокрема, майбутні ІТ-шники можуть записатися на курси концепції розвитку гри, чи WEB дизайну.

htmldog

Даний ресурс позиціонує себе як платформа для веб-дизайну,проте він надає матеріали й про найбільш поширені технології, що використовуються у створенні веб-сторінок. На сайті можна більше дізнатись про HTML, CSS та JavaScript.

htmlacademy.ru

Спеціалізується на Html та СSS. Російськомовний інтерфейс дозволить легко розібратись новачкам. Для того, щоб зрозуміти, які курси і в якому порядкя краще проходити створена зручна карта навчання. Якщо курси на цих сайтах є заскладними, або ж нудними для вас, спробуйте вивчати програмування граючи цікаві ігри.

w3schools.com

Тут можна навчатись як інтерактивно, так і знайти підручники та приклади різних задач. Всі курси зручно посортовані по розділах, ви можете перейти саме до того, який вас цікавить. Після завершення курсу можна отримати платний сертифікат.

LinkedIn cources

Безліч курсів від спеціалістів у своїй справі, плюс зручний фільтр по скілам які вам цікаві або якими володієте. Завжди можна знайти роботу по результатам проходження курсу.

Lynda.com

lynda.com є утворення онлайн компанія, що пропонує тисячі відео курсів в області програмного забезпечення, творчих і ділових навичок. Заснована в 1995 році компанія випускає відео-уроки, що викладаються експертами галузі. Користувачі мають необмежений доступ до відео, які в основному є освітніми.

Схожі статті