Наступним етам розвитку сайту буде додавання контенту на декількох мовах. Для створення багатомовності я вибрав плагін Polylang, раніше його уже використовував і на фоні інших показався доволі непоганим.

Плагін знайшли і активували. Дальше йдемо його налаштовувати.

Відкривається сторінка додавання мов і перегляду уже доданих. Я хочу додати 3 мови: українську, англійську і російську.

Після додавання першої мови ми отримуємо повідомлення, що всі пости які були додані раніше, зараз без мови і тому треба встановити якусь, дефолтну, тобто першу додану.

Після вибору дефолтної мови, всі мої записи, на даний момент їх 19, стали українською.

Дальше додаю англійську, вибрав код en_US. Варіантів англійської мови багато, але думаю що краще буде вибрати USA. І знизу останнє поле – порядок – його збільшую на 1 порівняно з попердньою мовою. По цьому значенню мови будуть виводитися на віджеті перемикання мов.

Додаю ще російську, і все. Результат:

Тепер при створенні сторінки або запису, в адмін панелі буде додаткова форма для вибору мови (крайня справа):

Щоб додати переклади статті достатньо лише натиснути плюс біля потрібної вони. Сторінки будуть зв’язані і коли на сайті користувач буде змінювати мову на якійсь сторінці, йому буде підтягуватись правильна сторінка, яка була створена в цьому вікні.

Після додавання мов сайт трохи змінився. Змінилось головне меню, пункти пересортувались і вилізли якісь лишні. Думаю що нічого страшного, все налаштую. Йдемо в новий пункт меню Мови/Налаштування

І починаємо налаштовувати віджет і вигляд URL адрес. Дивомось що нам підходить в налаштовуємо.

Ну ок. Це вроді налаштували. На вкладці меню Мови/Переклади рядків додаємо коректні переклади для статичних текстів. В іншій статті розкажу як ще можна робити переклади для текстів які будуть додаватись і ісходніки – для тих хто буде кодити.

Дальше фіксимо меню. Перейшов на сторінку меню просто для початку натискаємо Зберегти або Оновити. Ну і звичайно перевіряємо чи вибране коректне меню для основної мови.

Пробігаємось по сайту і додаємо переклади для всіх потрібних розділів.

І на кінець додаємо перемикач мов на сайт. Для цього можна у Віджетах знайти новий пункт і додати в потрібну частину сайту.

І для повного щастя додам ще відео якогось чувака по налаштуванню цього плагіна:

Частина перша

Частина друга

Поки що все. Дальше покажу як програмно додати віджет пермикання мов.

Схожі статті