Нещодавно Google запустив Beta версію сервісу Google Optimize, яка дозволяє проводити A/B і мультиканальні тести на сайті. Дані тести дозволяють аналізувати реакцію користувачів на зміну дизайну або поведінки сайту, і на основі цих даних вносити зміни, які принесуть максимальну користь. Наприклад, можна змінити розмір або колір кнопки Купити на сайті і перевірити як зміниться конверсія покупок.

Подібні сервіси існували і раніше: такі як Visual Website Optimizer или Google Analytics Content Experiments, але, як відзначають маркетологи, вони складніше в налаштуванні – без програміста не розібратися. Також дуже популярним являється сервіс Optimizely, який також дозволяє проводити такі експерименти або просто змінювати дизайн і структуру сайту без залучення для цього програмістів, що дуже пришвидшує імплементацію нових ідей. Але його недоліком являється висока ціна і відсутність інтеграції з Google Analytics.

Googel Optimize зараз знаходиться в бета версії, тому доступний лише за інвайтах. Для початку роботи з ним потрібно лише зареєструватися, дождатися підтвердження інвайту, додати код сервісу на сайт за допомогою Google Tag Manager або вручну і зв’язати його з Google Analytics.

Інтеграція з Google Analytics дозволяє використовувати налаштувані цілі або e-commerce, для відслідковування в цьому до трьох параметрів, наприклад, рівень підписок на розсилку, прибуток або транзакції на сайті.

Однією з найкорисніших функцій цього інструменту являється редактор живих сторінок. Тобто, якщо ви вирішили змінити дизайн або якісь його частини, то це можна зробити за допомогою цього редактора самостійно без залучення дизайнерів або програмістів. Для цього вам звичайно ж потрібно мати навики роботи з CSS і HTML. Редактор називається Optimize Visual Editor, який чимось нагадує редактор сторінок Optimizely, його інтерфейс виглядає так:

 

Щоб протестувати сервіс, можна залишити заявку на сайті, але доведеться довго чекати запрошення. Але є інший спосіб – потрібно звернутися до користувачів, які вже є учасниками тестування. Такий користувач може створити контейнер для нового проекту і запросити інших як адміністраторів проекту. Після чого запрошеним потрібно видалити запросившого їх з адміністраторів і використовувати ресурс.

Схожі статті