Оскільки ми уже додали Google Analytics на сайті і сайт додали в пошукову систему то для нас уже доступна статистика перегляду сторінок і пошукових запитів. Google AdSense ми додамо пізніше, але прив’яжемо його зараз. Ці дані розкидані по 3х системах – і це не дуже зручно. Google Analytics дозволяє поєднати звіти по ключових словах пошуку і прибутку від реклами в одному місці. Це часто потрібно для побудови різноманітних звітів.

Після того як  Google Analytics буде зв’язаний з Search Console, ви зможете переглядати дані з Search Console в звітах Google Analytics. Крім того, звіти Google Analytics будуть доступні в інтерфейсі Search Console на сторінках Посилання на ваш сайт і Посилання сайту. Зверніть увагу, що ресурс Google Analytics можна зв’язати тільки з сайтом, але не з мобільними додатками.

Зв’язати дані ресурси можуть тільки підтверджені власники.

Розпочнемо з інтеграції Search Console.

Для початку можна зайти на сторінку ACQUISITION/Search console в Google Analytics і переконатись що ці сервіси не з’єднані між собою.

Далі потрібно відкрити вкладку Адміністратор і перейдіть до ресурсу, для якого потрібно включити доступ до даних Search Console. У стовпці РЕСУРС натисніть Налаштування ресурсу. Знайдіть розділ Налаштування Search Console. Якщо в розділі вказано URL вашого сайту, значить він підтверджений в Search Console і ви можете вносити зміни. Якщо URL не відображається, сайт потрібно додати в Search Console. Для цього потрібно натиснути з самого низу кнопку Adjust Search Console і у вікні натиснути Edit. Після чого відкриється Search Console з формою прив’язки Analytics.

Або можна в Search Console вибрати в налаштуваннях пункт Google Analytics Property, після чого вибрати сайт з яким хочете зв’язати ресурс.

 

Цього достатньо щоб дані з Search Console з’явились у звітах аналітики.

У Search Console зберігаються дані за останні 90 днів, тому в звітах про пошукову оптимізації в Google Analytics також містяться дані тільки за 90 днів. Звіти в аналітиці будуть доступні відразу, а от самі дані Search Console стають доступні в Google Analytics через 48 годин після надходження.

Після настройки доступу до даних Search Console в звітах з’являться також і історичні дані. Їх доступність залежить від наступних факторів:

  1. Дата створення представлення даних (View) в  Google Analytics. У view Google Analytics містяться тільки дані, отримані з моменту його створення.
  2. Дата і час підтвердження сайту в Search Console.
    Дані починають надходити протягом доби після підтвердження сайту.
    Якщо ви спочатку підтвердили сайт, а потім створили view, ви будете отримувати дані з моменту створення view.
    Якщо ви спочатку створили view, а потім підтвердили сайт, ви будете отримувати дані з моменту підтвердження сайту.

Ссилки на офіційну інструкцію https://support.google.com/analytics/answer/1308621?hl=ukhttps://support.google.com/webmasters/answer/1120006?hl=ru

Тепер зв’яжемо AdSense з Analytics

Йдемо на сторінку AdSense в Google за адресою https://www.google.com/adsense/ (перед початком роботи у вас уже повинен бути зареєстрований акаунт в AdSense). В пункті меню Налаштування/Мої сайти потрібно додати новий сайт, якщо він ще не доданий.

Тепер переходимо на сторінку адміністрування в Google Analytics і вибираємо пункт AdSense linking

Після натискання Enable link кнопки отримуємо повідомлення що акаунт прив’язаний і дані стануть доступними протягом 24 годин. Дані з Google AdSense стануть доступними у звітах на відповідній вкладці, наприклад на сторінці трафіку:

Аналітика від Google – дуже гнучкий інструмент, який дозволяє інтегрувати велику кількість сервісів для найефективнішою роботи з даними.

Схожі статті