Однією з корисних звичок які пробую розвинути в собі – читати книги кожен день. Коли не виходить читати, стараюсь слухати аудіокниги.

Нижче наведений список книг, які я рекомендую. Для зручності розбитий по категоріях. Тут зібрані лише книги які я варті уваги, на мою думку. Всі ж прочитані мною книги можна знайти за посиланням тут.

Програмування

Чистий код (Роберт Мартін) – обов’язкова для прочитання. Але перш ніж починати її читати, потрібно хоча б рік-два попрограмувати. Тільки після розуміння що ваш код виглядає жахливо є сенс пробувати його покращити. Книга підходить для розробників будь-якою мовою.

You Don’t Know JS – ціла серія книг про JavaScript. Багато деталей і дрібниць на які мало хто звертає увагу. Обов’язкова для прочитання досвідченими розробниками які хочуть шліфанути свої знання.

JavaScript: The Definitive Guide (David Flanagan) – та сама “книжка з носорогом”. Кодити на JS і не прочитати цю книгу – злочин. Я її читав двічі – різні видання.

Саморозвиток

Мистецтво мислити масштабно (Девід Шварц) – The Magic of Thinking Big – однозначно рекомендую.

Життя на повній потужності. Управління енергією – ключ до високої ефективності, здоров’я і щастя (Джим Лоэр, Тони Шварц) – ви не задумувались що для того щоб все встигати у вас не час недостатньо, а енергії. Ця концепція мені дуже сподобалась, адже сам постійно відчуваю відсутність енергії.

Як стати легендою. Жити повніше, любити всім серцем і залишити слід на землі (Льюїс Хаус) – The School of Greatness: A Real-World Guide to Living Bigger, Loving Deeper, and Leaving a Legacy) – як встати з дивану і створити свій бізнес. З цієї книги вперше дізнався про шикарну організацію – Toastmasters International. Їхні клуби ораторського мистецтва є і в Києві.

Магическая уборка. Японское искусство наведения порядка дома и в жизни (Мари Кондо) – The Life-Changing Magic of Tidying Up – книга приносить зміни в життя що до її прочитання до кінця. Викинув з дому половину непотребу і до сих пір всі свої речі складаю за описаними тут принципами. Дану книгу потрібно прочитати кожному!

Формула продуктивності (Орест Зуб) – український автор, онлайн підприємець і мандрівник. Зібрав в книзі всі методики й принципи саморозвитку, мотивації та ефективного тайм-менеджменту. Напевно саме ця книга підштовхнула мене до створення даного блогу.

Фінанси

Найбагатший чоловік у Вавилоні (Джорж Сэмюэль Клейсон) – The Richest Man in Babylon – простими словами описано як управляти фінансами, виходити з боргів і накопичувати гроші. Можу сказати що дана книга допомогла мені купити квартиру.

Спорт

Never stop (Мари Карачина) – книга яка зуміла продати мені спорт. Після прочитання я зайнявся своїм здоров’ям, вилікував спину, прооперував коліно і почав регулярно займатися плаванням і бігом. Тепер готуюсь до IronMan.

Бізнес

Клієнти на все життя (Карл Сьюелл, Пол Браун) -Customers for Life – якщо у вас свій магазин, бізнес, або надаєте якісь послуги – книга обов’язкова для прочитання. Багато корисних порад які можна застосувати для своєї справи. Як мінімум, цікаво глянути збоку як люди покращували якісь послуг.

Як працювати по 4 години на тиждень і при цьому не стирчати в офісі «від дзвінка до дзвінка», жити де завгодно і багатіти (Тимоти Феррис) – The 4-Hour Workweek – книга до якої я ще не доріс. В нас з автором цієї книги абсолютно різні способи мислення — цим він мені й подобається. Свій підхід до управління робочою поштою взяв звідси й ще ні разу не пожалів.

Біографії

Генрі Форд. Моє життя. Мої досягнення (Генрі Форд) – My Life And Work – до чого ж розумний був мужик. Чудово описаний шлях створення компанії Ford, проблеми та шляхи їх вирішення. Також тут він описує як потрібно працювати з “експертами” – зараз це уже стало цитатами.

Як я нажив 500 000 000. Мемуари мільярдера (Джон Девісон Рокфеллер) – не найцікавіше чтиво, але людина зуміла стати першим у світі доларовим мільярдером.

К черту все! Берись и делай! (Ричард Брэнсон) – дуже сподобались перші 2/3 книги де він розповідав свою історію, неймовірні подорожі на повітряній кулі, всі з яких закінчились аварійними посадками. Я зрозумів що дуже мало знав по Бренсона, його філософію і бажання змінити світ на краще. Він багато говорить про екологію і глобальне потепління, необхідність освіти і лікування хвороб в Африці. Цьому і була присвячена решта третина книги.