Комітет Європарламенту з цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) остаточно затвердив проект законодавчої резолюції щодо надання Україні безвізового режиму.

Як зазначається, за відповідне рішення проголосували 39 членів комітету проголосували, 1 утримався і 4 проголосували проти.

Євродепутат Міхал Боні перед голосуванням зробив коротку заяву щодо тріалогу між Європарламентом, Радою ЄС та Мальтійським головуванням у ЄС, в рамках якого минулого тижня узгодили безвіз для України.

Він підкреслив, що Україна виконала всі вимоги ЄС щодо надання безвізового режиму і “навіть перевершила очікування”.

Тепер, згідно з процедурою, проект рішення про скасування візового режиму для України має бути проголосований на пленарному засіданні Європарламенту, яке заплановане на 5 квітня. А після остаточного затвердження Радою ЄС безвіз для українських громадян набуде чинності на 20 день після опублікування, що станеться у червні.

14 лютого Європарламент затвердив механізм тимчасового призупинення безвізу. 28 лютого були успішно завершені тристоронні переговори, за результатами яких представники Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії домовилися про скасування візових вимог українським громадянам.

Схожі статті