З 27 лютого по 1 березня в Сан-Франциско відбувалась конференція Elastic{ON} 2018. Ми з Оксаною, як активні учасники спільноти Elasticsearch, були запрошені на конференцію у ролі гостей. Дана подія, і в більшій частині грант який компанія надала для подорожі, стала причиною нашої подачі документів на візу США і приїзду в цю країну.

Elasticsearch — вільне програмне забезпечення, пошуковий сервер, який надає можливості повнотекстового пошуку і має веб-інтерфейс. Також компанія розробляє багато пов’язаних продуктів для візуалізації даних і машинного навчання, надають послуги хмарних серверів, тощо.

Основна частина конференції була розрахована на 3 дні та 3000 відвідувачів. Також, для тих хто хотів більше практики, можна було записатись на платні тренінги 26 лютого. Вартість конференції становить $1495 з людини і додаткові тренінги коштували десь від 600 до 1000 доларів. Ми на них не ходили, тому ціни не записували. Вся конференція відбувалась в готелі Marriott Marquis, за винятком вступного виступу (keynote) який був у Nob Hill Masonic. Готель красиво стилізували під стиль компанії та продуктів. Банери та стенди, але зроблено дуже елегантно і зі смаком. Я не зразу зрозумів що це тимчасові компоненти і вони ніякого відношення не мають до готелю.

Отриманий Оксаною грант від компанії включав квитки на конференцію вартістю всього лише в $50, переліт в США та 3 ночі проживання в готелі де відбувалась конференція. Проживання в даному готелі коштує 289.00 USD за ніч і з урахуванням податків загальна вартість проживання становить 1,009.90 USD. Мій грант покривав лише квитки на конференцію вартістю в $50, все-таки я не настільки активний учасник спільноти 🙂

Декілька слів про цю спільноту. Еластік – це продуктова компанія, яка дуже дбайливо і активно розвиває свій продукт і підтримує людей які популяризують його. Для того, щоб приєднатись до міжнародної спільноти Elastiс можете можете підписатись на сторінку у Facebook і на українську версію.

Поселили нас у двомісному номері на 27-му поверсі з прекрасним виглядом на фінансовий центр Сан-Франциско і Bay Bridge. В даному готелі на 39-му поверсі знаходиться ресторан The View з шикарним виглядом на місто, особливо при заході сонця. Готель, в принципі, чудовий, за винятком декількох деталей. В номері за 300 доларів не було безкоштовного Wi-Fi. За користування інтернетом потрібно платити 14 чи 18 баксів в день. Оскільки готель до 2020 року планує стати екологічним і без відходів, вони не надають бутельовану воду. Якщо хочеш води – спускайся на перший поверх і набирай в спеціальних автоматах (безкоштовно). Мені доводилось їздити 27 поверхів щоб набрати 3 пляшечки води. Добре що в 5 ранку людей мало, можна кататись ліфтом. З іншого боку це була найочищеніша вода яку я пив у своєму житті. Ну і звичайно ж харчування в цю вартість не включено, все за додаткові гроші.

Першого дня була реєстрація і відкриття Ask Me Anything (AMA). AMA – це стенд в головному холі де були інженери усіх продуктів компанії і до них можна було підходити з будь-якими запитаннями. Це було дійсно круто зроблено. Скляні столи на яких можна малювати маркером і пояснювати якісь архітектурні питання і проблеми. Також в цьому холі були баристи які робили каву, а пізніше тут була їжа на обіди та ланчі.

В 3 години дня keynote розпочався в Masonic Auditorium куди всіх відвідувачів завезли автобусами. Ми вирішили пройтись пішки, там хвилин 20 йти мальовничими пейзажами і повз центральну площу Union Square. На відкриті виступив CEO компанії Shay Banon і ще 10 чуваків і дівчат які презентували новинки. Найголовніше що сказали, це те що більшість продуктів будуть відкриті і можна буде ними користуватись безкоштовно (там є якісь нюанси з ліцензією, але я не вдавався в деталі).

Після виступу в залі був фуршет. Всюди бари з алкогольними напоями, повно їжі. Переважно японська і мексиканська кухня, суши і тапаси. При бажанні, вартість конфи можна було б відбити одним алкоголем за вечір. Ми довго тут не сиділи, пішли в інший ресторан – Top of the Mark що знаходиться на останньому поверсі готелю InterContinental. Місце дороге, але можна попити чаю і подивитись на нічний Сан-Франциско. Тут він виглядає набагато краще, ніж в The View ресторані.

Другого дня з самого ранку Оксана підбила мене піти на сніданок для дівчат. Дівчата-спікери і просто запрошені дівчата розповідали про свій шлях в програмуванні, про досягнення і мотивацію рухатись дальше. Було дійсно цікаво, особливо останній speach дівчини яка розповідала про те як їй недоплачували на роботі і потім вона вибила собі 55% надбавки. Ще розповіла про істинний сенс будь-якої конференції. На такі події треба ходити не щоб послухати доповіді, а щоб познайомитись з людьми. Якщо після конфи у вас є хоч один новий зв’язок – значить вона пройшла не даремно, а доповіді можна і в записі подивитись.

Ще мені сподобалось, що окрім основних великих сцен, яких, між іншим, було 4 чи 5, де виступали спікери, були 2 менші зали де можна було обговорити якісь продукти або запропонувати щось змінити в них. Окрім доповідей було ще багато додаткових заходів, одним з них був сніданок для дівчат, про який я уже загадував. Був ще обід для активних учасників спільноти. Ми там познайомились з учасниками з Індії, Мальти, Чилі, Великобританії яких також запросили. Додатково були зустрічі для тих хто отримав гранти і окрема вечірка в боулінг клубі.

Останній день конференції пройшов дуже швидко. В 4 години ми уже залишили готель і пішли поселятись в новий, який зняли неподалік.

Особливо цікавого нічого не було. Сходили на декілька доповідей і обід для учасників спільноти яких запросили на конфу.  Перед обідом спрацювала пожежна сигналізація і всі 3000 учасників почали евакуйовуватись з готелю, доки ми дійшли до виходу її скасували. Сподобалось як був організований процес евакуації.

А тепер деталі які мені не сподобались. Деяких спікерів було важко зрозуміти, вони хоч і працюють в крутих компаніях, але їхній акцент дуже важко сприймати. Деякі спікери були просто не цікаві і їх було нудно слухати, хоча може інженери вони і хороші.

Ну і на завершення ще одна дрібниця яка мене порадувала. Щоб орієнтуватись в усіх доповідях, організатори розробили додатки для Android та IOS. Всі доповіді розбиті по днях. Можна вибирати на що будеш йти і налаштовувати нотифікації. Також можна було зв’язатись з усіма відвідувачами, ми так познайомились з хлопцем зі Львова.

Конференція була дійсно чудова і однозначно найбільша яку я колись відвідував. Якщо буде можливість поїхати наступного року – однозначно потрібно спробувати.

Схожі статті