Колись в мене була мрія відвідати офіс Google і їхню найбільшу щорічну конференцію Google I/O. В офісі я побував 2 роки тому, коли їздив на іншу конференцію Elastic{ON}, а от  з цією конференцією трохи складніше. Відбувається лише раз в рік, ціни на квитки високі та потрібно летіти в Штати спеціально заради даної події — задоволення не з дешевих. Якщо чогось дуже хочеш — це обов’язково буде досягнуто.

Квитки на конференцію

Квитки розділені на 3 групи з різною вартістю:

  • General admission – $1150
  • Community – $750
  • Academic – $375
Google I/O 2019 ticket price
Детальніше можна прочитати за посилання на реєстрацію.

Однозначно можу сказати що ціна в $1150 за квиток дуже висока і не варта того. Звичайно, якщо у вас є ціль з ким зустрітись чи спеціально познайомитись —  то можна, якщо ж просто відвідати конфу — потрібно розглядати дешевші варіанти.

Ми з Оксаною купили квитки по $375 і при цьому не являємось студентами денної форми навчання чи професорами в універі. Як в нас це вийшло? Це було не  просто, але досяжно для кожного. 

Оксана активний учасник різних спільнот, таких як Elasticsearch, Women Who Code, Women Techmakers, що відкриває певні можливості. Звичайно, для цього потрібно працювати — бути організатором івентів, розвивати та популяризувати групи. Google орієнтований на спільноти та підтримує їхній розвиток. Під підтримкою, в даному випадку, потрібно розглядати знижки на конференції та гранти. Оксана отримала промо-код на знижку з фінальною вартістю квитка в $375. Я ж, хоч і не активний, але уже учасник іншої спільноти – Women Techmakers, тому зміг використати їхній промо-код і отримати квиток по прийнятній ціні.

Для популяризації IT серед жінок популярним є надання грантів для поїздок на конференції. Один з таких грантів отримала Оксана. Він становив $1200 і за ці кошти можну було купити квитки в США та оплатити проживання в готелі.

Переліт

З квитками на конфу розібрались, залишилось купити квитки на літак. Оскільки часу уже було мало — близько двох тижнів, дешевих варіантів не було. Ми скористались перевізником Turkish Airlines. Вартість у 2 сторони для 2 людей – USD 1,680.46. За ці гроші отримали чудовий сервіс, єдиного перевізника з Києва до Сан-Франциско та 2 довгі пересадки в Стамбулі (13 годин і 35 хвилин в одну сторону та 7 годин і 40 хвилин в іншу).

Якщо купувати квитки заздалегідь то можна суттєво зекономити. Для цього потрібно час від часу моніторити ціни на різних сервісах, які можна знайти за посиланням Сервіси для пошуку авіа квитків.

Проживання

З житлом в Каліфорнії завжди складно, а точніше — дорого. В Google є домовленості з деякими готелями де можуть жити учасники конференції. Від цих готелів і назад ходять автобуси до містечка Mountain View, де і відбувається конфа та знаходиться головний офіс компанії Google. Проживання в них не безкоштовне, тому різниця між самостійною орендою та даним варіантом не велика. Частина цих готелів розташована в Сан-Франциско, це близько 60 кілометрів від місця проведення конференції. Всі 3 дні автобуси возили учасників між містами, а на третій день був організований трансфер в аеропорт. 

Ми не встигли вибрати жоден з запропонованих готелів, тому вирішили знайти житло самі. За 2 дні до конфи почали шукати — це однозначно не найкращий час щоб знайти щось, коли декілька тисяч людей, що приїхали на конференцію, теж шукають де б це переночувати. Нам пощастило, на AirBnb знайшли кімнату в Los Altos (7.5 миль від Google). Вартість за 3 ночі становить $293.54 з усіма зборами та знижками. Власницею виявилась дуже приємна жіночка з Південної Кореї. Вона здає кімнати різним стартаперам і працівникам ІТ компаній. В основному, всі знімають на довгий період, так склалось що кімната звільнилась напередодні і ми на 3 ночі змогли її забронювати. Перед від’їздом власниця подарувала нам сувеніри на пам’ять — пачку крутих каліфорнійських родзинок та банку какао. Каже, що дізналась, що в Україні холодні зими та какао допоможе зігрітись.

На конференцію добирались на Uber, ціна в діапазоні 9-15 доларів в одну сторону. З транспортом виник один неприємний організаційний нюанс. В розсилці від конфи вказувався промо-код на $15 знижки на поїздку на Uber якщо їхати з/до Shoreline Amphitheatre. Перед самою конференцією він змінився на $10 і його можна було використати лише 4 рази. Після першої поїздки код заекспайрився і більш його не можна було використовувати.

Виїжджати потрібно раніше щоб не попасти у відомі каліфорнійські затори. Під час конференції вони були ще довшими.

Враження від конференції

Перш за все вражає масштаб. Ми уже були на великих конференціях в Штатах, але ця найбільша, кількість людей просто зашкалює. До питання безпеки віднеслись з повною серйозністю, на входах всіх перевіряли з металошукачами, проходили через рамки з оглядом рюкзаків.

Перший день найбільш насичений на емоції. Реєстрація та отримання пакета з подарунками — класика. Google в цьому плані дуже консервативний: ніяких чашок і брошур з запрошенням на співбесіду чи поговорити (а так хотілось). Дали по мінімуму: програму, хустинку на голову, сонцезахисний крем, футболку і пляшку для води — все щоб не померти під гарячим каліфорнійським сонцем. І дійсно, нічого лишнього, все знадобилось. До речі, футболка без напису Google I/O тому хто хотів відповідну футболку повинен був її купувати окремо – $30.

Атмосфера просто унікальна — розробники з усіх топових компаній світу. Їх можна легко відрізняти по брендових рюкзаках і футболках.

Мені особисто найбільше сподобався Keynote. Перший виступ, всі учасники зібрались в одному місці і повністю заповнили амфітеатр. В той момент було відчуття причетності до чогось грандіозного. Далі були презентації нових програмних рішень та продуктів, їхніх список та запис виступу можна знайти онлайн. Презентували очікуваний бюджетний телефон Pixel 3A за $399. Ми хотіли купити, але на території конференції їх не продавали, а коли приїхали в найближчий BestBuy то дізнались що всі телефони в Bay Area розкупили за пів години після презентації.

Єдиним некомфортним моментом на keynote було те що він розпочинався зранку і сонце було сховане за сценою, через годину воно уже піднялось і почало всіх жарити, тому потрібно бути готовим до цього.

Наступні два з половиною дні проходили як на будь-якій конференції — ходиш по потоках, слухаєш виступи, знайомишся з людьми. Більшість доповідей було заточено під машинне навчання, штучний інтелект, андроїд та трішки під WEB (ну і куча всього іншого).

Окремо хочу зазначити харчування — воно було нікудишнім. Ми хоч і могли вибирати різні типи їжі, але всі вони були такі собі — салат або бургер, печиво, чіпси та яблуко. Сніданки і вечері теж були на любителів. Порівнюючи з конфою Elastic{ON} на якій ми були напередодні, то тут зекономили на їжі.

В кінці другого дня ввечері був крутий концерт. На третій день більшість відвідувачів уже просто гуляли по кампусах і фоткались. Ми теж до кінця не досиділи, не було сенсу: цікаві доповіді закінчились, люди розійшлись, футболки розкупили.

Висновок

Google I/O – це must have серед конференцій для розробників. Я радий що ми з Оксаною скористались даною можливістю і поїхали сюди. 

Однозначно, це найкраще місце для знайомства з колегами з великих ІТ компаній, і особливо з Google.

Як зекономити на житлі?

В Штатах ми часто користуємось додатком HotelTonight де можна знайти варіанти з великими знижками. Користуйтесь нашими промо-кодами MRUDNYI та OBARSHCHYK щоб отримати додатково $25. Забронювати житло можна через сервіс airbnb (якщо Ви все ще там не зареєстровані – ось вам посилання на реєстрацію, відразу отримаєте знижку). Хочете жити в самостійно – винаймати житло на Booking.com. Реєструйтесь і бронюйте житло зі знижкою в 10%.

Схожі статті