Після створення сайту на WordPress його потрібно коректно налаштувати. Для початку додамо всі необхідні плагіни:

Cyr2Lat – плагін для транслітерації адрес (знайти його можна в каталозі WordPress за назвою).  Тепер для чого він потрібний – якщо запис називається «Розробка сайтів на WordPress», то для сторінки буде створено наступний урл «site.ru/разработка-сайтов-на-wordpress». Тобто, українські літери з назви будуть переноситися на адресу сторінки і в цьому є свої недоліки, тому кирилицю в урлах нам потрібно перетворити в латиницю. Досить встановити плагін стандартним способом зі сховищ WordPress і активувати. Після активації плагін буде виконувати транслітерацію (заміну кирилиці на латиницю) автоматично. Знайти його можна на вкладці Плагіни/Встановлені плагіни.

RusToLat – цей плагін транслітерує заголовки, створюючи людино-зрозумілі урли. Подібний до попереднього, але устарівший.

Взагалі то формати ссилки WordPress можна налаштовувати дуже гнучко. Більше про це можна дізнатися за посиланням Зміна формату постійних посилань у WordPress.

Akismet – відмінний плагін для боротьби зі спамние коментарями, при цьому не вимагає введення капч. Після активації необхідно ввести ключ, який можна отримати клікнувши на кнопку:

Натискаємо кнопку Отримати АРІ ключ і переходимо на сайт вордпреса для подальшого генерування ключа:

На сайті авторизуємось і вибираємо Базовий тарифний план (безкоштовний). На наступній сторінці НЕ ВВОДИМО дані кредитної карти а просто пересуваємо ціну вліво до 0 (нуля) і отримуємо наш ключ.

All in One Seo Pack – популярний плагін для внутрішньої оптимізації блогу, який створює мета-теги, прибирає дублі сторінок і т.д.
Contact Form 7 – плагін для створення форми зворотного зв’язку.
Dagon Design Sitemap Generator – формує карту сайту.  Можна використати ще інший плагін Google XML Sitemap Generator
Subscribe to Comments – підписка на коментарі блогу, вони приходять на пошту.
TinyMCE Advanced – це зручний і функціональний візуальний редактор для оформлення постів.

PolyLang – плагін для налаштування багатомовності на сайті. Детальніше можна дізнатися тут.

WP-PostViews – плагін для відображення кількості переглядів записів на сайті.

Схожі статті