Куди і за скільки можна поїхати з України на поїзді в Європу

Завжди хотів поїхати за кордон поїздом, але ніяк не може зібратися. Для початку вирішив дізнатися можливі варіанти і ціни.

Найдешевші квитки з України – в Польщу. Однак, на деяких маршрутах швидше і економніше летіти літаком. До того ж, в «Укрзалізниці» не можна купити квиток за кордон або дізнатися його вартість онлайн, а тільки через касу на вокзалі.

Зараз Україна має пряме ж/д сполучення з Польщею, Словаччиною, Чехією, Угорщиною, Молдовою, Румунією. Вартість квитків приблизна, оскільки тариф залежить від курсу валют. Ще є Білорусь, але це не Європа, просто якось планую туди поїхати потягом.

До Польщі щодня їздять три поїзди. Квиток на маршрут Київ-Перемишль коштує 406 гривень, а дорога займе 6 годин і 25 хвилин. Потяг зупиняється в Коростені та Львові. У той же час зі Львова поїздка обійдеться в 172 гривні. На цьому маршруті можна заощадити, доїхавши до Львова на плацкарті за 107 гривень з Києва, а потім пересісти на Інтерсіті до Польщі. «Укрзалізниця» опрацьовує можливість призначення курсування другої пари поїздів сполученням Київ – Львів – Перемишль, але іншим маршрутом. Маршрутом через станції «Вінниця», «Хмельницький» та «Тернопіль». Також з серпня появиться ще один потяг Львів-Краків.

Дорога з Києва до Варшави на поїзді займе 16 годин. Він не зупиняється в Україні, а в Польщі проїжджає Хелм і Люблін. Квиток коштує 2400 гривень.

Зі Львова курсує поїзд до Вроцлава. Він зупиняється в Кракові та Перемишлі. До кінцевої станції їхати 13 годин. Вартість – 1800 гривень.

У Братиславу (Словаччина) можна відправитися на безпересадочному причіпному вагоні. З Києва квиток обійдеться в 2200 гривень. Він йде через Хмельницький, Тернопіль, Львів і Кошице. Дорога з Києва займе 30 годин. Поїзд їздить п’ять днів на тиждень, крім четверга і п’ятниці, а також він не відправляється 30 серпня, 13 вересня і 15 листопада.

Вартість квитка з Києва до Праги (Чехія) – 2900 гривень. Поїзд курсує щодня через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Львів, Чоп та Кошице. Вся дорога займе 32 години і 25 хвилин (це просто жесть).

Дешевше обійдеться дорога в Будапешт (Угорщина), з Києва – 1900 грн, з Львова – 1370 гривень. Поїзд ходить щодня через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Львів, Чоп та Хайдусобосло. З української столиці дорога займе 23 години і 20 хвилин.

В Бухарест (Румунія) з Києва можна з’їздити за 2150 гривень і 27 годин. Він відправляється по п’ятницях і проходить через Вінницю, Хмельницький та Чернівці.

Загалом можна сказати що вибір є, але не дуже. Укрзалізниця обіцяє збільшити кількість потягів в Європу і знизити ціни, адже після скасування віз попит сильно зросте. Будемо ждати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Схожі статті

2 Comments

 1. Ι comment whеnever I liкe a article on a site or if Ӏ have ѕomething to contribute to the cоnversation. It is a
  result of the fire communicated in the article I looked at.
  And after this aгticle Не літаком єдиним.
  На потязі в Європу. | Travels &
  Code. I was actually moved enough to pοst a thought 🙂 I actually do have a couple of questions for
  you if it’s allright. Could it be only me or does
  it ɡive the impгession like a few of the remarks look like they are written by brain dead folks?
  😛 And, if yօu are posting at other siteѕ, I would like to follow you.

  Could you list aⅼl of all your communal paցes like your Facebook page, twitter feeԁ, or linkedin profile?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *