Розглянемо наступний випадок – Ви купили домен в одного з найпопулярніших провайдерів GoDaddy і хочете запустити цей сайт на сервері в Google Cloud Platform (GCP). Для цього потрібно внести зміни в налаштування DNS серверів щоб даний домен посилався на ІР-адресу сервера Google.

Що таке DNS і навіщо він потрібний?

DNS-сервер (name-сервер, ns-сервер) – це сервер доменних імен. Кожному доменному імені в мережі Інтернет відповідає IP-адреса. DNS-сервера необхідні для того, щоб зіставити доменне ім’я з IP-адресою і навпаки. Так само DNS сервер містить інформацію про субдомени та MX записи домену.

DNS сервера представляються у вигляді Інтернет-адреси, і для кожного доменного імені їх повинно бути не менше 2-х. Наприклад:
ns1.domain.com
ns2.domain.com
ns3.domain.com

З концепцією DNS в Google Cloud детальніше можна ознайомитись за посиланням https://cloud.google.com/dns/docs/overview. Нам зараз буде достатньо наступного зображення:

Зараз займемось перенесенням доменного імені в клауд.

Крок 1. Перевірка доменних серверів на GoDaddy.

На сайті GoDaddy заходимо в управління доменом: DNS / Manage zones і у формі вводимо назву свого домену. В результаті отримуємо наступний скрін:

Крок 2. Створюємо сервер в GCP.

Сервер можна створити будь-якого типу чи розміру. Найпростіше створити безкоштовний f1-micro і встановити на нього якийсь сервер, типу Nginx. Як це зробити можна глянути в короткому відео:

Дані сервера створюються з тимчасовими зовнішніми IP-адресами. Щоб після перезавантаження адреса не змінилась, її потрібно зробити статичною.

Крок 3. Переходимо в налаштування DNS в GCP.

У своєму проекті переходимо за адресою https://console.cloud.google.com/net-services/dns/zones.

Крок 4. Створюємо зону.

Тип зони – Public. Ім’я довільне, але змістовне. DNS ім’я – адреса сайту, в даному випадку вказана адреса одного з наших проектів keypro.io. DNSSEC – залишаємо таким як є. Ну і не забуваємо вказувати опис. Після цього натискаємо  Create.

Крок 5. Додаємо записи A (AAAA) і CNAME.

Після створення зони, автоматично до вказаного доменного імені уже були створені записи типу NS та SOA. Детальніше про них можна прочитати вище.

Потрібно додати нові записи щоб вказати доменне ім’я на зовнішню IP адресу.

Якщо адреса формату #.#.#.#, це значить що у вас IPv4 формат адреси та потрібно створити А запис. Якщо ж формат #:#:#:#:#:#:#:# то це IPv6 і для нього потрібно АААА запис.

 

DNS ім’я заливаємо за замовчуванням.

Створюємо CNAME  запис для www суб-домена.

Через кілька хвилин зміни будуть активовані.

Крок 6. Переносимо домен на GCP.

Тепер нам потрібно замінити NS записи з першого пункту. Візьмемо NS записи з GCP.

Скопіюємо дані назви серверів і вносимо їх на GoDaddy сайті. Щоб перевірити чи зміни внесені коректно, просто потрібно ввести домен в браузер і побачити стандартну сторінку Nginx.

Також даний туторіал можна переглянути на Youtube:

 

Схожі статті