З 2021 року платимо по 7 євро за дозвіл на в’їзд в Шенгенську зону протягом 3-х років. Все заповнюємо online і платимо банківською картою.

Європейський парламенту 5 липня затвердив створення системи авторизації та інформування про подорожі ETIAS, яка змінить правила в’їзду в Шенгенську зону. Про це повідомляється на сайті Європарламенту. Після впровадження системи громадяни країн, що не входять в ЄС, але звільняються від необхідності отримання віз (це про нас), тепер повинні будуть отримати дозвіл на в’їзд на територію шенгену завчасно перед поїздкою.

ETIAS (розшифровується як European Travel Information and Authorisation System) – Європейська система авторизації і інформації про подорожі. ETIAS перевірятиме достовірність наданої інформації, аналізуватиме чинники ризику і відповідність вимогам для безвізового в’їзду.

Для перевірки людина заповнює електронну анкету, все відбувається онлайн, йти нікуди не потрібно. Перевіряється вона автоматично. Як правило, перевірку здійснює машина. Якщо все в порядку, людина отримає свій дозвіл.

Система ETIAS для перевірки буде підключатися до безлічі баз даних, які можуть перевірити дані за кілька хвилин. Тому не варто лукавити у відповідях на питання – це може спричинити за собою відмову на в’їзд.

ETIAS схожа на електронну систему авторизації для в’їзду в США (ESTA). Такі системи електронної авторизації є також в Канаді, Великобританії, Туреччини, Індії.

По суті ETIAS – це превентивна міра, а не обмеження безвіза. Так що якщо ви не злочинець і не несете в собі бактеріологічну загрозу, вам нема про що турбуватися.

Для країн, жителі яких мають отримати візу на в’їзд на територію Шенгену, нічого не зміниться – їм все ще необхідно буде отримувати саме візу, а не електронний дозвіл ETIAS.

Дозвіл повинні будуть отримувати всі нерезиденти Євросоюзу (громадяни понад 60 держав і територій), для яких діє безвіз. Це не тільки Грузія, Молдова і Україна, але також такі країни як Австралія, Канада, Ізраїль, Нова Зеландія, Сінгапур, Південна Корея, США та інші.

Питання в анкеті

Залежно від громадянства, вам будуть запропоновані різні поля для заповнення. Перш за все, заявнику потрібно буде вказати прізвище, ім’я, по батькові, дату і місце народження, адреса проживання, освіту, зайнятість, відомості про попередні подорожі в ЄС і т.д.

Також анкета буде містити ряд питань-тригерів. Наприклад про наявність у кандидата судимостей або поїздок в зони конфлікту, про стан здоров’я, випадки депортації з будь-яких країн або відмови у в’їзді. Відповіді на ці питання і визначать те, чи буде вам дано дозвіл на в’їзд.

Вартість і час

Послуга платна, але вартість заповнення електронної анкети складе 7 євро для заявників старше 18 років. Для громадян молодше 18 років і старше 70-ти авторизація буде безкоштовною. За неповнолітніх заяву ETIAS повинен подавати законний представник (опікун).

Сплатити збір можна буде дебетовою або кредитною карткою.

Заповнення заяви ETIAS займе близько 10 хвилин – але не більше 20. Все зробити можна онлайн, нікуди ходити не потрібно.

Якщо ви вказали в формі заяви вірні дані і відповідаєте правилам авторизації ETIAS, вашу заява буде схвалено автоматично протягом декількох хвилин. Якщо система виявить будь-які невідповідності, заяву буде оброблятися вручну компетентними співробітниками. Така обробка буде займати від 4 днів до 2 тижнів.

Дозвіл на в’їзд видається строком на три роки (або до закінчення терміну дії вашого паспорта, якщо він закінчується раніше) і буде давати право на перебування на території Шенгенської зони до 90 днів за період 180 днів. Тобто оформляти електронний дозвіл перед кожною поїздкою не потрібно.

Якщо відмовили у видачі

В Європарламенті запевняють, що більшість заявників отримають свій дозвіл вже протягом декількох хвилин після відправлення формуляра. Нема про що переживати, якщо Ви не перебуваєте в розшуку, не здійснювали злочинів і не втрачали документи за останні 10 років.

Навіть якщо ви отримаєте відмову, це не кінець. У повідомленні про відмову буде вказана причина, по якій вам не дали дозвіл. Ви зможете оскаржити відмову або відкоригувати свою заяву на основі зазначеної причини і повторити спробу подачі заяви.

Якщо у Вас є шенгенська віза (не просто біометричний паспорт, а саме віза), дозвіл ETIAS вам отримувати не потрібно. Заявку на авторизацію ви зможете подати вже після закінчення терміну дії візи.

Повноцінний запуск системи запланований на 2021 рік. До цього часу зберігаються старі правила перетину кордонів держав-учасників Шенгенської угоди.

Детальніше можна прочитати за посиланням https://www.schengenvisainfo.com/etias/

Джерело – https://ain.ua/2018/07/06/novye-pravila-vezda-v-shengen

Схожі статті