Після сторення сайту необхідно зробити так, щоб люди могли знаходити його через пошукові мережі. Для цього його потрібно додати в пошукові системи Google, Yandex та інші.

Для додавання сайту в Google потрібно перейти у Google Webmaster за адресою https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=uk де знаходимо велику червону кнопку Додати ресурс

Після натискання відкривається віконце де потрібно вибрати тип ресурсу – веб-сайт чи додаток Android і вказати адресу сайту, так як ми додаємо сайт.

Наступним кроком є підтвердження права власності на сайт.

Рекомендований спосіб підтвердження через уже встановлений код Google Analytics, який прив’язаний до акаута Google. Встановлення Google Analytics ми розглядали в статті Встановлюємо Google Analytics на сайт. Існують і інші способи підтвердження (резервні), через завантаження спеціального файлу в корінь сайту, тегу і двох інших, які я ніколи не використовував, але вони є на скріні нижче.

Після успішного підтвердження переходимо в особистий кабінет або, точніше, консоль і зразу ми отримуємо листа

Покращте ефективність сайту http://coder.webro.com.ua/ у результатах пошуку

Він допоможе пройти наступні кроки і налаштувати видимість сайту.

Одразу додамо нашу карту сайту і усіма сторінками, яку уже були створенні. Для цього можна використати посилання з листа, який було надісланно відразу після додавання сайту. Якщо для створення сайту була використана CMS WordPress, як в моєму варіанті, і був встановлений плагін Google XML Sitemap Generator який є одним з основних, які потрібно поставити після створення сайту, то карта сайту уже є згенерованою і готовою для використання. Посилання на обов’язкові плагіни після встановлення WordPress. Зазвичай цей файл називається sitemap.xml і лежить він в корні сайту, наприклад http://coder.webro.com.ua/xmlsitemap.xml. Назву цьому файлу можна задати будь яку, головне пошуковим системам вказати де його знайти.

Якщо сайт створений на іншій CMS, то швидше за все там є відповідний плагін для генерації цього сайту. Якщо ж сайт самописний або створений на чомусь екзотичному, то sitemap.xml можна згенерувати самому, якщо є досвід написання скріптім на якісь мові програмування, або використати сервіс-генератор, наприклад www.xml-sitemaps.com, який пройде по всіх сторінках сайту. Для цього підходу потрібно щоб на сайту були ссилки на всі сторінки. Якщо на якусь сторінку не буде ссилки з іншої сторінки – то сервіс не знайте її.

Інший спосіб додати файл sitemap на індексування, це прописати його у файлі robots.txt. Це спеціальний файл, який лежить в корні сайту і на який пошукові системи дивляться в першу чергу при заході на сайт. Щоб вони його знаходили він повинен називатись robots.txt і ніяк по іншому. Приклад з мого сайту http://coder.webro.com.ua/robots.txt

Цікавий факт, якщо ви використовуєте плагін Google XML Sitemap Generator то він автоматично повідомляє пошукові системи про зміну контенту на сайті. Так як я додав свій сайт в Google Console 12 лютого, а в консолі уже були додані сторінки ще 10 лютого, то це стало для мене великим сюрпризом.

Виконавши всі ці команди сайт стане доступним в пошуку уже через декілька днів. Наступним кроком буде додавання сайту в пошукові системи Yandex і Bing.

Схожі статті