Створити сайт не важко, важко створити якісний сайт. Окрім хорошого дизайну і UX потрібно забезпечити щоб він швидко грузився, не містив ніяких помилок і відповідав більшості вимогам які сьогодні ставляться перед веб-ресурсами.

Дана стаття являє собою список всіх сервісів які особисто я використовую для перевірки сайту. Вирішив зібрати їх усі разом в одному місці тому що втомився шукати розкидані закладки в браузері.

1) WebPagetest

web page test WebPagetest – безкоштовний сервіс для аналізу швидкості завантаження сторінки. Виконує декілька запитів і порівнює швидкість першого завантаження і наступних з кешу. Показує абсолютно всі проблеми при завантаженні і дає точний звіт що і як потрібно покращити.

2) Pingdom

Сервіс практично аналогічний попередньому. Аналізує сайт з можливістю вказання регіону. Групує всі запити по категоріях і виставляє оцінки продуктивності відповідно до Google PageSpeed вимог.

3) PageSpeed Insights

Одний з найпопулярніших і найефективніших сервісів від Google. Аналізує ефективність на мобільних пристроях і десктопну версію. Вказує на недоліки і зразу ж надає інформацію як це можна виправити. Також Google Chrome має розширення, яке дозволяє аналізувати сайт в Dev tools. Цей інструмент перевіряє, чи реалізовані на сторінці рекомендовані Google прийоми оптимізації. Високий бал означає, що сторінка швидко завантажується і буде зручною для користувача.

4) Сумісність з мобільними пристроями.

Ще один шикарний інструмент від Google який дозволяє перевірити чи сайт сумісний з мобільними пристроями. Оскільки зараз Google враховує наявність мобільної версії при видачі і ранжувані сайтів, то цей інструмент являється дуже корисним. Можна дізнатися чи пошуковий бот завантажує правильну версію сайту якщо вона, наприклад, знаходиться на m. субдомені.

5) W3C Validator

Інструмент дозволяє перевірити HTML на наявність помилок. Хорошою практикою являється відсутність помилок в вихідному коді. На багатьох фірмах по розробці веб-сайтів існують вимоги по перевірці сайтів на цьому інструменті і виправленні всіх знайдених недоліків.

6) Cy-Pr.com

Дуже цікавий і корисний сервіс з точки зору SEO. Показує всю необхідну інформацію про домен, рейтинг сайту, видимість в пошукових системах. Надає безліч підказок як можна покращити ранжування.

7) Pr-Cy.ru

Даний сервіс більш аналізує SEO складову і являється аналогом попереднього. Показує кількість проіндексованих сторінок пошуковими системами і рейтинг “індекс цитування” від Яндек і Google PageRang. Також повертає загальну інформацію про домен (ким і коли був зареєстрованим, де розміщені сервера, яка ІР адреса…)

8) richpreview.com

Цікавий сервіс для аналізу мета-тегів на сайті. Перевіряє і відображає як сторінка буде показана в різних соціальних мережах чи месенджерах. Автор створив цілий набір різноманітних сервісів для перевірки різних показників – https://richardstoolbox.com/. Деякі з цих сервісів доволі корисні.

9) Інструмент для тестування мобільних сайтів

Ще один інструмент від Google для аналізу сайту, зокрема мобільної частини. Сайт аналізується по декількох параметрах і ці дані представляються у зручній форму. Також можна отримати детальний звіт на пошту.

Також рекомендую прочитати статтю по необхідні мета теги на сайті.

Схожі статті