Останнім часом з’являється все більше позитивних новин щодо “інтеграції” України в ЄС. Нещодавно комітет Євпропарламенту підтримав надання безвізу для українців і з’явилась новина що з 15 березня в Україну заходить один з найбільших лоукостів Європи. Мені стало цікаво що відбувається з іншою дуже важливою угодою для України – це створення “відкритого неба” з ЄС.

Метою укладання Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір є гармонізація законодавства в галузі цивільної авіації, сприяння промисловому співробітництву та поступова лібералізація ринків. “Відкрите небо” передбачає об’єднання авіатранспортних ринків України та ЄС, що сприятиме ефективнішому використанню ринку авіаперевезень та покращенню якості послуг, розвитку транзитного потенціалу України, інтегруванню України до європейських авіаційних структур та зміцненню авторитету країни як авіаційної європейської держави.

Для звичайних людей це значить що в Україні зможуть працювати всі Європейські лоукости, що значно знизить ціну на авіаперельоти і збільшить їхню кількість і напрямки.

Щоб зрозуміти яка різниця в кількості рейсів в Україні і Європі – можна глянути на цю карту (ну це для тих хто не був в Борисполі або ніколи не літав в Європу і на бачив на свої очі як в нас все пічально). Сервіс – https://www.flightradar24.com

Трохи історії з Вікіпедії.

Україна неодноразово заявляла про своє бажання долучитися до ініціативи Єдиного неба Європи. Переговори щодо укладення угоди між Україною та ЄС про єдиний авіаційний простір почалися ще в 2007 році. Наприкінці вересня 2012 року Віце-президент Європейської Комісії Сіім Каллас заявив, що Єврокомісія до 2015 року планує укласти угоди про єдиний авіаційний простір з Україною та низкою сусідніх країн. Основною перешкодою для угоди щодо спільного неба між сторонами основною проблемою була сертифікація українських літаків. 28 листопада у Вільнюсі відбулось парафування Угоди про Спільний авіаційний простір (САП), або «Відкрите небо» України з країнами Європейського Союзу. Наприкінці березня 2014 року Голова Державної авіаційної служби України Денис Антонюк заявив, що Україна планує підписати угоду про єдиний повітряний простір з Євросоюзом на початку літа 2014 р. Основна ідея угоди полягає в зміні українських правил безпеки в авіації відповідно до європейських стандартів. На практиці угода дозволить європейським компаніям без обмежень літати у будь-які аеропорти України, а українським авіаперевізникам — у будь-які аеропорти Європи.

Поточний стан

За інформацією на кінець 2016 року, Україна планує підписати дану угоду в 2017 році :). Міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що відновити переговори про «відкрите небо» вдалося після намірів Великої Британії розпочати консультації з Іспанією з приводу спору щодо статусу Гібралтару. Дана дискусія є перешкодою для підписання угоди між Україною та ЄС.

«Радий, що обидві столиці (Лондон і Мадрид – ред.) з розумінням ставляться до цієї ситуації. Лондон погодився відновити переговори з Іспанією про те, яким чином знайти формулу для підписання угоди між Україною та ЄС, і правильно прописати позицію Гібралтару, – сказав Омелян. – Я сподіваюся, що ми зможемо у цьому трикутнику найближчим часом досягти компромісу, щоб уже у 2017 році ця угода була підписана».

Як повідомлялося, Україна протягом кількох років веде переговори з ЄС про спільний авіаційний простір, який дозволив би українським і європейським авіакомпаніям вільно працювати на просторі Євросоюзу і України. Разом з тим, підписання угоди неможливо без розв’язання спору між Великою Британією та Іспанією щодо Гібралтару, який актуалізувався після референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Загалом, будемо чекати.

Схожі статті