Під час візиту президента України Петра Порошенка в Катар Україна і Катар домовилися про взаємне скасування візового режиму між країнами.

Відповідну міжурядову угоду 20 березня підписали міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр закордонних справ Катару шейх Мухаммед бін Абдулрахман Аль Тані, повідомили в міністерстві закордонних справ України.

Угода передбачає, що громадяни України та Катару при наявності паспортів, які діють не менше 6 місяців з дати в’їзду в державу, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та знаходиться без отримання візи на території іншої країни до 90 днів протягом 180-денного періоду.

У серпні 2017 року безвізовий режим був введений Катаром для громадян 80 країн, включно з Україною, в односторонньому порядку. Однак його правила передбачали, що громадяни України могли перебувати в Катарі не більше 30 днів, в той час як новою угодою цей термін збільшений до 90 днів.

Крім цього, 19 березня Петро Порошенко під час відвідування Кувейту заявив про те, що ведеться робота, яка дозволить громадянам України отримувати візи в аеропорту після прильоту в Кувейт.

«Домовилися про те, що ми даємо доручення щодо отримання українськими громадянами віз прямо в аеропорту», ​​- розповів Порошенко. Він висловив надію, що через кілька місяців буде продемонстрований прогрес в цьому напрямку.

З 31 грудня 2017 року безвізовий режим для українців введений Об’єднаними Арабськими Еміратами. Цю країну можуть відвідувати громадяни України як з біометричними, так і зі звичайними паспортами.

Схожі статті