Щойно повернулися з поїздки в Молдову – маленьку і прекрасну країну, яка знаходиться зовсім поряд. Для реалізації цієї подорожі ми обрали тур-клуб “Бідняжка” – це вінницький клуб який організовує дуже цікаві і бюджетні подорожі. Це була уже друга наша поїздка з ними, перша була в Румунію і Болгарію, і вкотре це був чудово організований і проведений час.

Вартість поїздки з Вінниці становить 940 грн. – це переїзд та ночівля в готелі. Як на дводенну подорож то ідеальний варіант, і це була одна з причин чому ми поїхали. Програма подорожі була наступною:

 1. Прибуття в Сороки. Сніданок. Екскурсія по Сорокські фортеці;
 2. Підйому на скелю, де розміщений пам’ятник “Свічка вдячності”;
 3. Прибуття на лавандове поле;
 4. Відвідування архітектурної пам’ятки- Монастир Курки;
 5. Приїзд в столицю – Кишинів;
 6. Екскурсія по місту і вільний час;
 7. Приїзд на вин. завод “Шато-Кожушна”;
 8. Екскурсія в музей-заповідник Старий Орхей;

Розгянемо всі пункти подорожі, що сподобалось а що ні, і ще зроблю нагадування що з собою краще брати в дорогу.

На час поїздку курс молдавської леї становив: 1 лей = 1.43 грн.

Подорожі автобусом

Перш за все скажу що мені не подобаються довгі подорожі автобусом – це нереально важко і некомфортно. Якщо можна доплатити таку ж ціну але полетіти літаком – я залюбки це зроблю. Щоб зробити поїздку не настільки важкою можна в дорогу з собою взяти якийсь плед і подушку. Вночі буває холодно, тому плед завжди буде корисним, також його можна використати як покривало для пікніка. В цій подорожі ми оцінило його нехватку. Також потрібна подушка, сидіти важко і дуже болить шия.

Ще один мінус подорожей автобусом – це українські дороги. Вони жахливі. Про дороги в Молдові в мене враження змінилось. Після перетину кордону в Могилів-Подільському був жахливий відрізок дороги протяжністю до міста Сороки, але потім, на всій протяжності нашої подорожі, дороги були хороші, не такі як в Румунії, але все рівно кращі за наші.

Екскурсії

Коротко пробіжусь по екскурсіях. За них потрібно доплачувати і коштують вони:

 • Сорокська фортеця: 10 лей.
 • Вин .завод “Шато-Кожушно”- 120 лей.
 • Старий Орхей: 10 лей (музей був закритий тому гроші повернули)
 • Сніданок в готелі: 55 лей. (не в готелі а в ресторані неподалік)

Ще був один сніданок зразу по приїзді в Сороки в кафе Andy’s Pizza. З нас зібрали десь по 45 лей, чи близько того. Це був просто блінчик з сиром і сметаною та малиновим варення. Як на мене то дуже дорого, можна було б і бутіками з дому замінити або щось смачніше або ситніше самому там взяти.

Сорокська фортеця – впринципі нічого цікавого. Повністю реставрована і невеличка, погуляти пофоткатись підійде, а так то нічого особливого. Але це моя думка, декому дане місце дуже сподобалась.

Підйом на скелю – чудова фізична зарядка. Понад 640 сходинок вгору, підніматись дуже зручно. Зверху чудовий краєвид на Україну і трохи на Молдову. Ця скеля знаходиться на самому кордоні з Україною. Загалом місце варте щоб його відвідати.

Лавандові поля – тут моя думка буде суб’єктивна. Поля красиві, подивитись і пофоткатись підходять ідеально, але переважно дівчатам. Запах хороший, але я очікував що буде сильніший. З плюсів для мене було те, що навпроти поля росли черешні, то хоч наївся черешень з дерева, прямо як в дитинстві.

Монастир Курки – красиве місце, варто щоб відвідати. Поряд можна було зручно сісти і організувати якийсь короткий пікнічок щоб перекусити. Одне з найкрасивіших місць за всю поїздку.

Вин. завод “Шато-Кожушно” – найдорожча екскурсія. Заплативши 120 лей ми не отримали навіть дегустації вина. Нам показали бочки, підвали з вином, декілька дегустаційних залів (без вина) і літню терасу на криші. Дівчина з заводу, яка проводила екскурсі, пожалілась як важко стало працювати, зменшились продажі але так і не налила. Більшість сказали що це була трата часу і грошей. Тому якщо будете їхати на таку екскурсію – подумайте, якщо там не буде дегустації, то може краще ці гроші потратити на покупку кількох пляшок вина в магазинчику при вході на завод. І доки вся група ходить по складах, дивиться і облизується, можна влаштувати свою власну дегустацію.

Старий Орхей – прекрасний вигляд на Молдовську природу. Також там є якась церква і пещера з монахом. Особливо нічого цікавого.

Проживання

Поселили нас в готель “Зоря”, який знаходиться в самому центрі міста. Це однозірковий готель для дуже бюджетних туристів але кімната нас порадувала. При замовленні туру ми обрали тримісний номер із зручностями в блоці (один на кілька номерів), але при поселенні його замінили на кращий, хоч і з незначною доплатою в 65 лей. Номер з двома кімнатами, коридором і власною ванною кімнатою. Номер 407 – великий і зручний, щоб переночувати цілком достатньо.

Вино і цукерки

Кажуть що молдавани п’ють вино замість води – це не повністю правда, але вина п’ють багато і воно смачне. Також нас запевняли в його якості і що воно все натуральне.

В ресторані де ми мали вечеряти згідно плану екскурсії, нажаль не можна було продегустувати багато видів вина, там продавали його лише бутилками. На щастя, на наступний день наш гід показала підвальчик де можна продегустувати і купити на розлив. Там не великий вибір, але вино смачне і коштує не дорого. За пляшку 1.5 літри ми заплатили 45 лей.

Я не люблю сухе вино – воно гірке якесь, але як виявилось я просто не пив нормального сухого вина. Продавець в магазині зразу так і сказав, зрозумівши що ми з України.

Щоб знайти цей магазин, потрібно дойти до магазину з цукерами, який є нижче на карті, і потім пройти трішки дальше по головній дорозі в напрямку центарльного ринку. Зразу за перехрестям в підвалі буде магазин з написом “Вина Молдови” чи щось похоже на це.

Окремо хочу відмітити їхні цукерки від фабрики Bucuria. Гід сказала що їх досі роблять на основі справжнього шоколаду. Не тому що це така крута фабрика, а тому що в них немає грошей на закупівлю нового обладнання.

Магазинчик можна знайти тут:

Висновки

Для туру вихідного дня Молдова чудовий варіант. Треба туди їхати осінню, коли в них буде фестиваль вина. На такому святі можна скуштувати безліч якісного і смачного вина і вибрати щось для себе. Напевно так і зроблю. Хорошою порадою може бути наступна – записуйте всі назви вин і виробника десь в блокнот щоб зрозуміти яке сподобалось а яке ні. Так можна скласти список вин які можна пити.

 

Схожі статті