Для досягнення поставленої мети цього блогу було вирішено змінити домен. Попередній http://coder.webro.com.ua був не найкращий з декількох причин: він був на субдомені і в зоні com.ua. Адресу блогу було змінено на http://travelscode.com. Новий домен в зоні .com повинен ідеально підійти для цього блогу. Писати планую про програмування і подорожі, і це все добре відображено в назві.

Завдання перенести сайт в новий домен і щоб всі сторінки які були проіндексовані пошуковими системами теж були за новою адресою. На щастя таких сторінок було мало.

Так як хостінг використовую тей же самий що і був, лише додав но нього новий домен, то перенос не являє собою проблему. Копіюємо файли в нову папку яка зв’язана з новим доменом. Цього поки що достатньо, так як база даних залишається тією ж.

В панелі управління сайту заходимо на сторінку Налаштуваня/Загальне і змінюємо адресу сайту. WordPress автоматично буде перенаправляти всі запити на нову адресу і вказувати коректний статус – 301 Moved Permanently.

Змінивши адресу сайту всі ссилки на ньому зміняться автоматично і згенерується оновлений файл sitemap.xml

Наступним кроком буде налаштування пошукових систем Google, Yandex and Bing.

Новий домен (сайт) потрібно додати в консолі пошукової системи. Про це написано в попередній статті тут і тут.

Тепер налаштуємо зміну адреси для Google. Потрібно зайти в консоль і налаштуваннях ресурсу вибрати Змінити адресу.

На сторінці що відкрилась першим пунктом потрібно вибрати новий сайт. Його необхідно було додати перед початком роботи. Можна додати і на цьому кроці, перейшовши по ссилці яка є в тексті цього пункту. Другий пункт – перевірка коректного редіректу зі статусом 301. В цьому випадку WordPress добре робить свою роботи. Єдиним нюансом стала потреба доналаштування плагіна багатомовності. Вимкнув вибір мови на основі мови браузера і приховав мову по дефолку.

Після всіх перевірок натискаємо кнопку Надіслати. Отримуємо наступне повідомлення:

Переходимо до налаштування перенесення в Yandex.

Першим ділом додаємо новий сойт в консоль, як це було описано вище. В пункті меню Індексування/Переїзд сайту знаходиться потрібна нам форма.

Відкривши цю форму починаємо вводити нову адресу сайту. Після підстановки можна вказати додаткові налаштування: використовувати https або www.

Для налаштування перенесення в Bing потрібно також додати нову адресу сайту. Форми переїзду сайту я там не знайшов, але в інтернеті пишуть що достатньо буде 301 статусу у відповіді старої версії сайту. Пошукова система сама замінить адресу сайту в пошуковій видачі.

Цього повинно буди достатньо для повного перенесення сайту.

Підсумуємо:

  • Зареєструйте і підтвердіть обидва ваших домену, старий і новий, в наборі інструментів для вебмайстрів (Google Webmaster Tools).
  • На старому домені змініть стандартну сторінку про 404 помилку, на персональну де буде стояти посилання з пропозицією перейти на ваш сайт під новим доменом.
  • У середовищі розробника, потренуйтеся робити редирект зі старого на новий домен. В ідеалі це має бути один-до-одного редирект. (coder.webro.com.ua/category/news на travelscode.com/category/news)
  • Зробіть 301 редирект зі старого домену на ваш новий.
  • Додайте карту сайту зі старого домену до Google, Yandex і Bing. Це можна зробити в інструментах для веб-майстрів (Google Webmaster Tools) і центрі вебмайстрів Bing (Bing Webmaster Center). Після цього роботи пошукових систем підуть індексувати ваш старий сайт і будуть автоматично перенаправлені на новий після чого змінять індекс на ваш новий.
  • У наборі інструментів для вебмайстрів (Google Webmaster Tools) заповніть форму про зміну адреси (Change of Address).
  • Створіть карту сайту для вашого нового домену. Це допоможе пошуковим системам знайти нові сторінки, яких не було на вашому старому сайті.
  • Зачекайте поки інструменти Google (Webmaster Tools) оновить і виправить всі помилки які відображені в розділі діагностики (Diagnostics).
  • Перевірте пошукову видачу на наявність свого сайту, щоб бути впевненими що всі ваші сторінки правильно проіндексовані.
Схожі статті