Дубай – неймовірне місто. Стільки всього захоплюючого треба подивитись і відвідати, що на все не вистачає часу і сил. Детальніші враження про це місто будуть описані в іншому пості після повернення. Якщо уже і приїхали в це місто, і у вас є ще трохи часу, то обов’язково потрібно відвідати і Абу-Дабі – столицю Об’єднаних Арабських Еміратів.

Абу-Дабі розташований приблизно за 150 км. від Дубаю. Доки ще не побудували Hyperloop між цими містами, то найпопулярнішим транспортом являється автобус. Можна ще і орендувати автомобіль – це теж чудовий варіант. Тут я опишу як добратися автобусом в Абу-Дабі. Інформація взята з мого досвіду і тому може бути не повна.

Автобуси їдуть з двох вокзалів: Al Ghubaiba Bus Station (район Bur Dubai) і IBN Battuta Bus Station (знаходиться в протилежному кінці міста). Так як наший готель знаходиться поряд з першою станцією, то з неї ми і поїхали. Туди дійшли пішки.

Для зручності рахування вартості, зразу запам’ятаємо курс валюти:

1 AED = 7.22 UAH

Вартість проїзду становить 25 дирхам в одну сторону на людину. Ми їхали вдвох і взяли квитки в 2 сторони. В результаті заплатили 100AED. Квитків по суті і нема, нам просто цю суму закинули на рахунок Silver Card, якою ми користуємось для проїзду в грамадському транспорті (про цю карту буде більше написано в пості про Дубай). Їхати приблизно 2 години, але потрібно врахувати ще пробки, які в Дубаї просто божевільні, особливо ввечері. Автобуси хороші хоч і трошки уже заюзані, шкіряні сидіння, кондиціонер (ну як і всюди, тому може бути трохи холодно їхати через перепади температури) і на борту безкоштовний Wi-Fi, але для реєстрації потрібний мобільний номер Еміратів.

В Абу-Дабі ми відвідували Sheikh Zayed Grand Mosque. Добратися туди дуже просто з Main Bus Terminal куди приїжджає автобус з Дубаю. Можна сісти на 101, 102, 103, 104 автобуси які відправляються з 4ї платформи. Назад ми приїхали на 54-му автобусі. Як нам сказали, можна сісти на будь-який автобус з ціїє платформи, за винятком L10. Silver Card не працює в цьому місті, це дуже засмутило і здивувало, тому ми купили тимчасовий проїздний. Вартість поїздки на двох в обидві сторони становить 15AED.

Вхід в мечеть безкоштовний. Суворий дрес-код, можна прочитати в них на сайті. Але при вході всім дівчатам видають спеціальну одежу, тому можна їхати в своїй улуюбленій, там все одно заставлять надіти іншу. Чоловікам теж можуть видавати, якщо одежа не відповідає вимогам. Також перевіряються сумки і рюкзаки.

Мечеть дуже красива, вся біла і позолота. Дуже багато світла. Вхід тільки босим, але пол не дуже холодний. При виході можна помити ноги – дуже приємний бонус, особливо враховуючи температуру повітря.

Подорож туди була важкою через жару. Температура 42 градуси, і це уже на початку травня. Довго гуляти неможливо.

Для поїздку назад в Дубай на вокзалі вистроюється жива черга. Тому потрібно врахувати що в перший автобус можна і не попасти. Ми сіли лише в трейтій. До нашого автовокзалу їхав автобус марштуру E100 (на ньому ще може бути написано E1). На фото зображена ця жива черга, за нами людей ще в 2 рази більше стояло.

На поїздку було потрачено 830 грн. і майже цілий день, але досвід дуже цікавий і цю мечеть реально варто було відвідати. Тому всім рекомендую.

Схожі статті